Som volič SNS. Má s tým niekto problém?

Autor: Ladislav Kováčik | 3.6.2008 o 19:35 | Karma článku: 4,72 | Prečítané:  1993x

V poslednom čase sa stalo v anonymných internetových diskusiách módou čo najprimitívnejšie a najhrubšie uraziť ľudí, ktorí sa rozhodli pri posledných voľbách voliť Slovenskú národnú stranu. Táto skupina ľudí však neprestáva byť najurážanejšou voličskou skupinou nielen v týchto súvislostiach. Do nového národného športu sa zapojil nedávno aj poslanec Minárik, ktorý vraví, že vraj tých jedenásť percent, čo dostala SNS, "niečo" vypovedá o ich voličoch. Odpusťte, pán Minárik, že Vás necitujem presne, ale aspoň takto viem, že o tú Vašu novú stranu by som pri najbližších voľbách nemal ani zakopnúť.

Pritom čím sa vlastne voliči SNS previnili? Tým, že hľadali alternatívu voči vláde, ktorá rozpredávala strategické podniky? Tým, že sa im nepáčila až príliš silno proeurópska a proamerická orientácia Slovenska pod Dzurindom? Alebo tým, že dali prednosť strane, ktorá najhlasnejšie vyhlasuje potrebu pestovania národnej identity a hrdosti?

Vraj ako môže niekto voliť takého grobiana ako je Slota? Tu poviem svoj vlastný názor. SNS nie je len Slota. Mňa osobne zaujali na kandidátke iné osobnosti, pre ktoré som sa rozhodol túto stranu voliť. (U mňa konkrétne to bol napr. Sergej Chelemendik.) SNS určite nie je dokonalá strana a Slota nie je dokonalý človek. Ja osobne by som uvítal na čele národnej strany skôr niekoho triezveho a rozumného, ako trebárs Jozefa Prokeša. Ale ja som možnosť voliť predsedu SNS nemal. A nemala ju ani väčšina voličov SNS. Dostala sa nám do rúk kandidátka, ktorú sme mohli prijať alebo odmietnuť. Na jednej strane sme mali na mysli veci, ktoré som spomenul v druhom odseku. Na druhej strane problematického Slotu, ale aspoň prejavenie snahy riešiť spomenuté problémy Slovákov. Žiadna voľba obvykle nebýva bez negatív.

Takisto ma teraz neberte, že som nejaký veľký advokát SNS. V tomto článku som si vytýčil za cieľ obhajovať hlavne jej voličov. Tú špinu, čo si voči nim hociktorý internetový táraj dovolí, si jednoducho nezaslúžia. Sú ľudia ako každý iný. Ale čo sa týka SNS, najnovšie ma táto strana sklamala podporou prijatia Lisabonskej zmluvy. Písal som v tejto veci aj e-mail poslancovi Rafajovi. Dodnes mi neodpísal. Ja osobne si preto nie som istý, či budem SNS voliť znova. A určite ani mnohí ďalší, čo urobili ten krok, ktorý som urobil ja. Voliči SNS určite nie sú nemysliaca a nehodnotiaca masa.

P.S.: Ak sa vám moja reakcia zdala trošku afektovaná, odkazujem, že je len priamo úmerná tým urážkam, ktoré na rôznym fórach musia stúpenci národniarov znášať. Vlastne je možno ešte oproti tomu príliš krotká.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?