Fráza "nekomunistický prezident"

Autor: Ladislav Kováčik | 14.6.2008 o 20:56 | Karma článku: 1,82 | Prečítané:  751x

...sa objavuje vždy s blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Vraj už bolo dosť prezidentov, ktorí boli v minulosti členmi KSČ a konečne by mal byť zvolený niekto, kto v Strane nebol. (Poniektorí k tomu zvyknú dodať, že po samých katolíkoch by mohol nasledovať aj nejaký evanjelik.) Je to fráza na prvý pohľad možno aj sympatická, ale po uvážení myslím, že aj trošku prihlúpla.

Ja osobne som zástancom toho, aby sme sa už po skoro 20 rokoch od socializmu prestali deliť na komunistov a nekomunistov. Keď má dobrý program a profil nejaký politik, ktorý bol členom KSČ, tak ho budem voliť a nebudem si za to, že niekoľko rokov venoval aj štátostrane, trhať vlasy. 

Konkrétne u Ivana Gašparoviča si myslím, že sa jeho pôsobenie v KSČ nafukuje. Každý vie, že bol členom KSČ. Ale už málokto vie za akých okolností, že to bolo iba niekoľko mesiacov a to počas Pražskej jari. Za začínajúcej normalizácie ho buď vykopli alebo odišiel sám, to už neviem presne. A poukázal by som aj na to, že kým všetci Gašparovičovi silní súperi v minulých voľbách (Mečiar, Kukan, Schuster) boli v spisoch ŠtB ako spolupracovníci, Gašparovič žiadny takýto záznam nemá.

Takže toto si zhruba ja budem hovoriť, keď niekto na mňa opäť vytiahne tú "úžasnú" ideu o nekomunistickom prezidentovi. Ten čas, čo v strane strávil Gašparovič, je zanedbateľný a preto ja osobne hovorím, že pre mňa je prvým nekomunistickým prezidentom on.

P.S.: Tento článok, prosím, berte len ako vyjadrenie sa k jednému faktu v živote prezidenta Gašparoviča, nie jeho celkové hodnotenie. Chcel som len povedať, že z hľadiska "nekomunističnosti" je súčasná hlava štátu pomerne v poriadku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?